×

Partners in Language

Öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedefleyen Bilfen Yabancı Diller Bölümü olarak diller ve kültürler arasındaki benzerlik ve farklılıkları öne çıkararak öğrencilerimizin farkındalığını arttırmayı amaçladığımız ‘Partners in Language’ programımızının temellerini atmanın gururunu yaşıyoruz.

‘Partners in Language’ programımız kapsamında 4. sınıftan 7. sınıfa kadar tüm kademelerde ikinci yabancı dil ve İngilizce müfredatının ortak konularını içeren 2 ve 3 farklı dilde etkinlikler gerçekleştirdik. ‘Partners in Language’ programımızda, öğrencilerimizin İngilizce diline olan hakimiyetlerinden yararlanarak İngilizce’yi köprü dil olarak kullanmayı hedefledik. Bu sayede, amacımız müfredatımızın öne çıkan, ilgi çekici konuları üzerinden öğrencilerimizin yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonunu arttırmak ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak.

İngilizce, Almanca ve Fransızca öğretmenlerimizin birlikte katılımıyla oluşan bu etkinlikler sırasında öğrencilerimizin ilgi ve heyecanının yanı sıra gelişimlerini görmek gurur vericiydi.